Sukces młodych gitarzystów

Jan Kubas z kl.4 i duet z kl.3 – Wiktoria Gałka i Katarzyna Kalisz -zostali laureatami II OGÓLNOPOLSKIEGO KOLĘDOWEGO KONKURSU GITAROWEGO w Bystrzycy Kłodzkiej (ponad 360 km ok Bochni).

Podopieczni naszego nauczyciela p.Krzysztofa Nieboraka mieli tam do wykonania po 2 kontrastujące kolędy. Decyzją 3 osobowego jury złożonego z dr D.Domańskiego, dr J.Niedoborka i dyr. C.Strokosza, nasi aktywni uczniowie klasy gitary otrzymali 3 miejsca, dyplomy i nagrody rzeczowe.
Przewodniczący komisji oceniającej podkreślił na koncercie laureatów w Państwowej Szkole Muzycznej w Bystrzycy Kłodzkiej szczególnie wysoki poziom konkursu w grupie 2 (grupa Janka Kubasa), w której zwyciężył wielokrotnie już nagradzany na konkursach Wojciech Mizera z Wielkopolski.

W całym konkursie wzięło udział ponad 30 młodych uczestników z różnych regionów Polski, głównie jednak z południowych województw kraju. Gratulacje!!

Laureaci dziękują Radzie Rodziców Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach k/Bochni za opłacenie kwoty tzw. wpisowego na w/w konkurs oraz swojemu nauczycielowi za wcześniejsze ufundowanie profesjonalnych strun gitarowych, zaś Gminie Drwinia za zwrot kosztów podróży.

Dodatkową atrakcją były 2-godzinne warsztaty – czyli próba orkiestry gitarowej z udziałem perkusji i fletu – przeprowadzone po konkursie przez przewodniczącego jury Dariusza Domańskiego. Orkiestra ta wystąpiła z 2 kolędami przed wręczeniem nagród.

W przeddzień przesłuchań konkursowych czyli 16 stycznia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej przy przepełnionej sali wystąpiła grupa flamenco z Lublina i Warszawy „Por Fiesta” w programie hiszpańskich kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.

 http://www.grobla.net/news.php?readmore=2362

Możliwość komentowania jest wyłączona.